اخبار

۷ درصد جوجه یک روزه از محل واردات تامین می‌شود

صدیق‌پور گفت: بنابر آمار ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه از محل تولید داخل و ۱۰ میلیون قطعه معادل ۶ تا ۷ درصد نیاز از محل واردات تامین می شود.
محمدرضا صدیق پور دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه از کاهش قیمت جوجه یکروزه طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: قیمت کنونی هرقطعه جوجه یکروزه برمبنای سویه و نژاد مختلف ۱۰ تا ۲۲ هزار تومان عرضه می شود.
به گفته او، با توجه به روند کاهشی قیمت مرغ و افزایش حجم تولید، مرغ مازاد با نرخ حمایتی توسط پشتیبانی امور دام باید از سطح بازار جمع آوری شود، اما به رغم تاکید وزیر تاکنون اقدام موثری در این خصوص صورت نگرفته است.
صدیق پور ادامه داد: با توجه به ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی، ماهانه حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزارتن گوشت مرغ تولید می شود.
دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه افزود: براساس آمار ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه از محل تولید داخل و ۱۰ میلیون قطعه معادل ۶ تا ۷ درشد نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.
به گفته او، هم اکنون قیمت مرغ زنده در برخی استان ها ناشی از مازاد تولید کمتر از ۶۰ هزارتومان است که امیدواریم با جمع آوری مرغ مازاد از روند کاهشی قیمت جلوگیری شود تا جریان عرضه مرغ گوشتی کمتر از نرخ تمام شده تولید منجر به عدم تمایل مرغداران به جوجه ریزی و در نهایت کاهش قیمت جوجه و حذف مرغ مادری ها نشود.
صدیق پور گفت:  گرچه در ماه های پایانی سال به سبب ایام نوروز و مقارن با ماه رمضان مصرف مازاد داریم، اما به سبب افزایش حجم تولید، جمع آوری از سطح بازار باید به موقع صورت بگیرد تا مشکلی رخ ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *